Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2012

ΤΕΛΙΚΟ: Λεβαδειακός – Πανθρακικός 0-3

Ο Πανθρακικός επικράτησε εκτός έδρας του Λεβαδειακού με 3-0, σε ματς για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

ΛΗΞΗ αγώνα

90+3' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 0-3. Μετά από φάση διαρκείας, ο Βιγιαρέχο πέτυχε από κοντά το 3-0

87' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Βιγιαρέχο στη θέση του Λουσέρο

86' Καλή ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σέντρα του Μπαϊκαρά από τα δεξιά, ο Κυβελίδης έστειέ από κοντά την μπάλα να περάσει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λεβαδειακού

78' Κίτρινη κάρτα στον Χρήστου

70' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. ο μακρυδημήτρης στη θέση του βαϊρουά

68' Παραλίγο αυτογκόλ από τον Μουλόπουλο, που δεν έδιωξε σωστά την μπαλιά του Λουσέρο

63' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Κουτσόπουλος στη θέση του Μεντί

57' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Κυβελίδης στη θέση του Παπαδόπουλου

50' Δυνατό σουτ του Βασιλείου λίγο έξω απ' την περιοχή του Πανθρακικού, ο Κουτσόπουλος έπεσε και έδιωξε δύσκολα

Έναρξη δεύτερου μέρους

Ο Μαντάκης ζήτησε την αποβολή του τιμ μάνατζερ της ομάδας της Λιβαδειάς, Γιώργου Κασναφέρη.

Αλλαγή για τον λεβαδειακό. Ο Μαχαίρας στη θέση του Μάρτινς

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45+3' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα

44' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 0-2. Ο Μπαϊκαρά έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Λαδάκης μπήκε στην καρδιά της άμυνας του Λεβαδειακού και με κεφαλιά έκανε το 2-0 για την ομάδα του Παντελίδη

39' Ο Ναπολεόνι -ο οποίος αντιμετωπίζει και πρόβλημα τραυματισμού- γίνεται αλλαγή. Στη θέση του ο τερματοφύλακας Κασμερίδης

37' Κόκκινη κάρτα για τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού. Ο Παπαδόπουλος έφυγε στην αντεπίθεση και ο Κυριακίδης αναγκάστηκε να τον ανατρέψει εκτός περιοχής. Με δέκα οι γηπεδούχοι

Από το γκολ και μετά ο Λεβαδειακός παίζει στο μισό γήπεδο τον Πανθρακικό

28' Σκληρό φάουλ από τον Ροτζέριο στον Σαρακατσάνο, μικροένταση μεταξύ των παικτών

27' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο

21' Έχει ανέβει πολύ ο ρυθμός του Λεβαδειακού και πιέζει για την ισοφάριση

14' Ο Μαντάκηςζήτησε την αποβολή του Παράσχου απο τον πάγκο της ομάδας του Λεβαδεικού. Χωρίς τον προπονητή του για το υπόλοιπο παιχνίδι ο Λεβαδειακός.

12'  Μεγάλη ευκαιρία με τον Ναπολεόνι, αλλά ο Κουτσόπουλος είπε "όχι".

11' ΓΚΟΛ για τον Πανθρακικό, 0-1. Ο Παπαδόπουλος εκτέλεσε με δύναμη και συρτά, νικώντας τον Κυριακίδη

10' Κίτρινη κάρτα στο Μουλόπουλο

10' Πέναλτι για τον Πανθρακικό. Σέντρα του Μπαϊκαρά, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μουλόπουλου

6'  Δυνατό σουτ του Λουσέρο έξω από την περιοχή, ο Κυριακίδης μπλόκαρε.

1' Έναρξη αγώνα. Στη σέντρα ο Πανθρακικός

Οι συνθέσεις:

Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Λισγάρας, Χοσέμι, Μεντί, Κόρμπος, Ζησόπουλος, Πόι, Ροτζέριο, Ναπολεόνι, Βασιλείου.

Πανθρακικός (Σάββας Παντελίδης): Κουτσόπουλος, Σκλιοπίδης, Σερφά, Σαρακατσάνος, Χρήστου, Λαδάκης, Βαϊρουά, Μουνάφο, Λουσέρο, Μπαϊκαρά, Παπαδόπουλος